Haydi şimdi okey zamanı! Okey Oyna ve yeni arkadaşlar edin, bu zevki birlikte yaşa. Okey sitemiz dünyanın çeşitli yerlerinden insanlarla buluşma noktası. veya yeni, eski demeden arkadaşlarınızla Canlı Okey oynama fırsatı sunuyor.

Salonumuzda 0 kişi OKEY Oynuyor

okey zarı

101 Okey Oyna

3 sene önce admin tarafından yazıldı. Okey Oyna

101 okey oyna

101 Okey Oyna odalarımızda, eşli, tek, katlamalı ve katlamasız olarak, 101 okey oyununu oynayabilirsiniz.

Günümüzde düz okey harici alternatif olarak oldukça sevilen 101 okey odalarına bağlanıp, okey mi oynamak istiyorsunuz o halde 101 okey salonlarımıza bağlanıp canlı insanlarla okey oynamanın avantajını yakalayın.

Okey boş kalan insanların evlerinden bağlanıp eğlenebileceği boş zamanlarını değerlendirebileceği oyunlar arasında kendine yer edinmiştir. İnternet kullanıcıları tarafından oldukça sık oynanan bir oyun haline gelmiştir ve her geçen gün kullanıcı sayısını artırmaktadır.

101 okey bilmeyenler için sitemizde yayınlanan makalelerden yararlanıp okey oynamasını öğrenebilirsiniz.

Geçmişte kahvehaneler, cafeler gibi yerlerde oynanan okey oyunu, gelişen teknoloji ile bilgisayarlarda kendine yer edinmiş ve ev konforunda okey oynamak insanların dikkatini çekmiştir.

101 okey nasıl oynanır?

El açabilmeniz için en az 101 sayınız bulunmalıdır. El açmak için elinizde aynı sayılardan farklı renklerden 3 veya 4 adet per (örnek olarak siyah 5, kırmızı 5 ve bir tane de mavi 5) veya aynı renklerden sıralı sayı grubu (örnek olarak kırmızı 7,8,9) olmalıdır. Bir perde en az 3 taş olması gerekmektedir.

Açılmış taşlara taş eklenebilmesi için oyuncunun en az 101 sayısı ile elini açmış olması gerekir.

Oyuncu kendinden önceki diğer oyuncunun attığı taşı alırsa, bu aldığı taşı bir perde kullanmak zorundadır.

Atılan taşı alan oyuncu henüz elini açmamış ise bu taşı aldığı zaman elini bitirmeli ve açtığı perlerin birinin içinde bu alınan taşı da kullanmış olması gerekmektedir. Bu alınan taşın elinizde  durmasına izin verilmez.

Alınan bu taş per oluşturmada veya el açmada kullanılamıyorsa bu taş yerine konur başka bir taş çekilir. Bu durumda ceza puanı verilmez.