Haydi şimdi okey zamanı! Okey Oyna ve yeni arkadaşlar edin, bu zevki birlikte yaşa. Okey sitemiz dünyanın çeşitli yerlerinden insanlarla buluşma noktası. veya yeni, eski demeden arkadaşlarınızla Canlı Okey oynama fırsatı sunuyor.

Salonumuzda 4 kişi OKEY Oynuyor

okey zarı

Antalya Okey Salonları

1 sene önce admin tarafından yazıldı.

Antalya Okey Salonları, sizler için Antalya’nın her ilçesinden ve bölgesinden insanları bir araya getirerek, keyifli ve eğlenceli oyun ortamında, güzel bir hizmet sunmaktadır. Antalya okey oyununu, okey salonlarımızda tam anlamıyla yaşayabilirsiniz.

antalya okey salonları

Antalya Hakkında Okey

Antalya hakkında okey odalarının devamı olarak da adlandırabileceğiniz Antalya okey sitesi, bilgisayar, tablet ve mobil telefonlarınızdan da rahatlıkla erişebileceğiniz tarzda her ekrana uygun ara yüz tasarımıyla esnek bir yapıya sahiptir.

Akdeniz’in incisi Antalya’nın 19(on dokuz) ilçesi bulunmaktadır. Bu ilçeler Akseki, Aksu, Alanya, Demre, Döşemealtı, Elmalı, Finike, Gazipaşa, Gündoğmuş, İbradı, Kaş, Kemer, Kepez, Konyaaltı, Korkuteli, Kumluca, Manavgat, Muratpaşa ve Serik’tir. Antalya hakkındaki haberlere de, anlık ulaşacabileceğiniz, hem okey oynayıp, hem de sohbet edebileceğiniz kesintisiz ve sürekli hizmet veren oyun sitemizi mutlaka ziyaret ediniz.

Antalya Okey Salonları, kahve alışkanlıklarını, pandeminin getirmiş olduğu yasaklarla, insanları online canlı bir o kadarda sanal okey oyunu oynamaya yönlendirmiştir. İnsanlar artık internet üzerinden okey oyunu oynamakta ve böylece temas kurmadan, hastalanma korkusu olmadan keyifli vakit geçirmektedir. https://Oynaa.net okey sitemizi destekleyen yan sitelerimizden biri olan üyeliksiz okey oyun sitemizde kullanıcılarına aynı platformda farklı bir yüzle hizmet vermektedir.

Antalya Okey Kuralları

Antalya Okey Kuralları, bildiğiniz okey oyunu kuralları ile birebir aynıdır. Okey kurallarına uyarak uyumlu ve düz okey oynaya bilirsiniz.

Okey, dört kişilik bir masa oyunudur. Başlarken herkese 14, oyuna ilk başlayacak oyuncuya 15 taş dağıtılır. Oyuncular dağıtılan taşları önlerindeki “ıstaka”ya dizerler. Kalan taşlar kapalı olarak ortaya konur. Bir taş yere açılır, bunun bir üstü “okey”dir ve bütün taşların yerine kullanılabilir.

Oyun, ilk oyuncunun elinden işine yaramayan bir taşı yanındaki oyuncuya atmasıyla oyun başlar. Okey’de amaç, aynı renkli taşları sıraya dizmek sonra da aynı sayılı taşların farklı renklerinden grup yapmaktır. En az 3 adet taş bir grup oluşturur. Sırası gelen oyuncu eğer bir önceki oyuncunun attığı taş işine yarıyorsa onu alır, aksi halde ortadan bir taş çeker. Bunun ardından da elindeki fazlalık taşı yine yanındakine atar.

Okey’de elindeki 14 taşı ilk sıraya dizen oyuncu oyunu kazanmış olur. Elindeki 15 taşı, yere açılmış taşın üstüne koyarak oyunu bitirir. Okey 6,12, 20 başlangıc puanları ile başlar.

Oyuna başlarken

Başlarken herkese 14, oyuna ilk başlayacak oyuncuya 15 taş dağıtılır. 15 taşı olan oyuncu lazım olmayan taşı atarak oyunu başlatır.

Oyuncular dağıtılan taşları önlerindeki “ıstaka”ya dizerler. Kalan taşlar kapalı olarak ortaya konur. Bir taş yere açılır, bunun bir üstü “okey”dir ve bütün taşların yerine kullanılabilir.

Sahte okey nedir?

Oyunda yere açılan taşın bir üstü okey olduğu ve diğer taşların yerini tuttuğu için o taşın esas değerini taşıyan 2 adet “sahte okey” taşı vardır. Bu ” sahte okey taşı” her elde değişir.Oyun başlarken yere açılan taşın diğer teki eller ilk dağıtıldığında bir oyuncuya gelmişse ona “gösterge” denir.

Elinde gösterge olan oyuncu oyunun başında belirtirse diğer oyunculardan birer puan düşülür.

Oyun nasil biter?

Okey’de elindeki 14 taşı ilk sıraya dizen oyuncu oyunu kazanmış olur. Elindeki 15. taşı, yere açılmış taşın üstüne koyarak oyunu bitirir. Bir per en az 3 taştan oluşur, ( örnek: kırmızı 7,8,9 veya siyah 5, kırmızı 5 mavi 5).

11-12-13-1-2 perlerde 2 geçersizdir yani 1’de sonra taş düzülmez.

Çifte gitmek

Eğer oyuncunun elinde aynı renk ve aynı numaradan çift taşlar varsa “çifte gidebilir”. Yani eline aynı renk ve numaradan 7 çift taş toplamaya çalışır. Dilerse oyun boyunca çifte gittiğini açıklamaz. Ama oyun boyunca bütün oyuncuların yanlarındaki oyuncuya attığı bütün taşları açık olarak görmek istiyorsa “çifte git” butonuna basar ve elli biterse “bitti” butonuna tıklar.

Böylece oyun başından beri atılan taşları takip edebilir hale gelir. Bir oyuncu çifte giderek biterse diğer oyunculardan -8 düşülür normalde bu -2 puandır.

Okey’e dönmek nedir?

Elindeki 14 taşı dizmiş, bitmeye hazır bir oyuncu oyunu bitirmeyip “okeye dönebilir”. Amacı yere okey atarak oyunu bitirmektir. Eğer elini tamamlayıp okey taşını fazlalık olarak yere atabilirse diğer oyunculardan iki kat puan düşülür.